Galvanizacija je stari zanat koji je 1837. godine patentirao francuski fizičar Stanislas Sorel, mada neka skorija arheoloska nalazišta u Egiptu ukazuju na to da se i u vreme Starog Egipta primenjivala neka vrsta galvanizacije.
Ono sto izadvaja Jugopolimer od ostalih firmi koje se bave galvanizacijom jeste posedovanje dve linije za ovaj elektrohemijski proces, te smo u mogućnosti da ovaj postupak sprovodimo alkalnim cinkom, kiselim cinkom i cink nikl prevlakom najnovije generacije.
Iz slabo kiselog ili alkalnog hloridnog elektrolita za galvansko cinkovanje – dve tehnologije koje mi primenjujemo moguće je pocinkovati predmete od nisko legiranih konstrukcijskih čelika, legiranih čelika, bakra i bakrenih legura. Predmeti se mogu cinkovati na nosačima ili u bubnjevima, zavisno od dimenzija predmeta i o tehničkim zahtevima.
Cinkovanje na nosačima
Dve automatske linije sa 4 radna mesta sa po 4000 litara elektrolita. Maksimalne dimenzije predmeta: – dužina do 1350 mm – visina do 800 mm – širina do 500mm
debljina prevlake prema DIN i ISO standardima je od 5 do 25 mikrona.
Cinkovanje u bubnjevima
Sitni predmeti kao šrafovska roba, podložne pločice, ekseri, matice, itd. cinkuju se u liniji sa bubnjevima. Najmanje dimenzije predmeta koje možemo pocinkovati na taj način su promera 1,5 mm (npr. ekserii debljine žice 1,5 mm). Debljina prevlake može biti od 5 do 12 mikrona.
Hemijska obrada pocinčane površine
Uobičajeno je da se pocinkovana površina nakon ispiranja podvrgne hemijskom postupku pasiviziranja ili siliranja u cilju povećanja korozione otpornosti cinka kao i u svrhu postizanja dekorativnih osobina
Najbolji deo u saradnji sa Jugopolimerom ogleda se u posvećenosti zaposlenih u Jugopolimeru da reše sve izazove u procesima proizvodnje i pružanja usluga koje često stavljamo pred njih.